ورود نشاکارهای نسل جدید به کشور توسط شرکت خزرالکتریک

شرکت دانش بنیان خزرالکتریک تعدادی از نشاکارهای نسل جدید که دارای تکنولوژی جدید و کارآمد هستند و نمونه مشابهی در ایران ندارد را برای نخستین بار از کشور چین به کشور عزیزمان ایران وارد کرد.

علیرضا امینی،در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نگاه نیوز در خصوص مدرن سازی تجهیزات و دستگاه های حوزه کشاورزی گفت:سیستم کشاورزی در کشورهای مختلف به سمت مدرن شدن حرکت می کند زیرا با توجه به پیش بینی هایی که وجود دارد اگر کشاورزی مدرن و مکانیزه نشود صنعت کشاورزی مختل خواهد شد،برای مثال در کشور ما به دلیل افزایش تعداد افراد تحصیل کرده،کمتر فردی حاضر به انجام کارهای کشاورزی به صورت دستی و سنتی است و این موضوع بر آینده صنعت کشاورزی تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد:شرکت دانش بنیان خزرالکتریک در راستای گسترش مدرن سازی صنعت کشاورزی،تعدادی از دستگاه های نشاکار نسل جدید را برای اولین بار از کشور چین به کشور ایران وارد کردیم که این نشاکارها با عملکرد بسیار کارآمد و دقیق سبب افزایش کیفیت کار کشاورزی خواهد شد.

عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان خزرالکتریک به عدم وجود نمونه مشابه این نشاکارهای نسل جدید در کشور اشاره کرد و افزود:نشاکارهای نسل جدیدی که ما وارد کشور ایران کردیم تفاوت مهمی با سایر نشاکارهای موجود در کشور دارد،نشاکارهای ما اولین نشاکارهایی هستند که به همراه خود کودپخش کن دارند یعنی به طور همزمان همراه با هر نشا کود هم وارد زمین می شود و این فرآیند سبب کاهش بسیار زیاد علف های هرز می شود زیرا کود به صورت دقیق زیر بوته نشا قرار می گیرد.

امینی بیان کرد:با توجه به فشار تحریم ها و شرایط موجود در کشور،وارد کردن این دستگاه های نشاکار با تکنولوژی جدید و کارآیی زیاد اتفاق خوب و شایسته ای محسوب می شود که توسط شرکت دانش بنیان خزرالکتریک رخ داده است.نشاکارهای نسل جدید نمونه مشابهی در کشور ایران ندارند و برای نخستین بار توسط شرکت دانش بنیان خزرالکتریک از چین به ایران وارد شده اند.

سرپرست بخش فروش شرکت خزرالکتریک ادامه داد:تمامی سعی شرکت ما بر این است که بتوانیم دستگاه های مختلف را بومی سازی کنیم و در خصوص این نشاکارهای نسل جدید هم،بومی سازی و تولید ملی در مجموعه اهداف شرکت وجود دارد.تمامی قطعات مربوط به راه اندازی و نصب این نشاکارها توسط شرکت ما وارد شده است و نشاکارهای نسل جدید آماده کار برای فصل نشا و زراع امسال هستند.

وی در پایان به مزایای نشاکارهای نسل جدید اشاره کرد و گفت:نشاکارهای نسل جدید تاثیر به سزایی در کاهش مصرف کود دارد و صرفه جویی بهینه ای در زمینه استفاده از کود خواهد شد،همچنین نشاکارهای نسل جدید از میزان آلودگی آب و هوای زیرزمینی می کاهد و باعث کاهش آسیب های زیست محیطی می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *