بازدید وزیر اقتصاد از شرکت دیرگداز آمل

به گزارش نگاه نیوز دیروز ۲۶ دی ۱۳۹۹،دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی از شرکت دانش بنیان صنایع دیرگداز و کارخانه سیمان نسوز آمل بازدید کرد.

به گزارش نگاه نیوز دیروز ۲۶ دی،دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی از شرکت دانش بنیان صنایع دیرگداز و کارخانه سیمان نسوز آمل بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید، مهندس شفیق مدیر عامل شرکت دانش بنیان صنایع دیرگداز آمل اعلام نمود سیمان نسوز بعنوان یک محصول استراتژیک در صنعت نسوزکشور به حساب می آید و عمدتا از کشورهای اروپایی با برند معروف سکار (CECAR) وارد می گردد . با توجه به اینکه سهامدار اصلی این شرکت آمریکاییها بودند واردات این محصول پس از تحریمها متوقف شد که با همت تیم تحقیقات وتوسعه شرکت صنایع دیر گداز آمل طی یک دوره تحقیقات بلند مدت و بهره گیری از دانش روز این محصول استراتژیک در ایران با کیفیت مشابه تولید گردید.ایشان اظهار داشتند فعلا مشابه سیمان سکار50و71 وارد بازار شده و بزودی مشابه سیمان سکار 80 نیز روانه بازار خواهد شد. آقای مهندس شفیق در ادامه بیان داشت شرکت صنایع دیر گداز آمل موفق به تولید انواع دیگری از سیمان های نسوز بر پایه ترکیبات شیمیایی کلسیم آلومینات را در سطح کیفی مطلوب گردیده است . این سیمانها دارای نسوزندگی بالا تا حد 1800 درجه سانتیگراد بوده و با ایجاد استحکام مکانیکی مناسب در ساخت انواع محصولات نسوز مورد استفاده قرار میگیرند.

 

توضیح اینکه سیمان نسوز درکوره های صنعتی صنایع فولاد، نفت گاز و پتروشیمی شیشه سیمان وصنایع شیمیایی به وفور مورد استفاده می باشد.شرکت صنایع دیرگداز آمل در نظر دارد کلیه مواد اولیه مورد نیاز صنایع نسوز وارداتی را بومی سازی نموده و صنعت نسوز را از وابستگی به نیاز نماید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *