پرداخت کرایه تاکسی‌ در ساری با کیوآرکد


شهردار ساری گفت: نوآوری پرداخت با کیوآرکد به مراتب بیشتر از سایر روش‌های پرداخت در حال فراگیر شدن است، این روش سرمایه‌گذاری زیاد و نیروی انسانی چندانی نمی‌خواهد و علاوه بر آنلاین بودن، سرعت و ویژگی‌های دیگر آن سبب می‌شود تا به شکل فراگیرتری از این قابلیت بهره‌برداری کرد.

عباس رجبی شهردار ساری طی گفت‌وگویی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین در امور شهری اظهار کرد: با توجه به توسعه و گسترش استفاده از اپلیکیشن‌ها در میان مردم، پرداخت کرایه تاکسی‌ها از طریق این نرم‌افزارها باید برای شهروندان امکان‌پذیر شده تا این امر سریع‌تر و بدون دغدغه انجام شود.
وی با عنوان اینکه چند سالی است که ساری‌کارت در شهر ساری برای پرداخت کرایه‌ها راه‌اندازی شده، افزود: در ابتدای این پروژه شاهد استقبال خوبی از سوی شهروندان بودیم اما رفته‌رفته با توجه به پیشرفت فناوری اطلاعات ذائقه مردم هم تغییر پیدا کرده و شهروندانی که به‌روزتر هستند، انتظار خدمات پیشرفته‌تر را دارند.
شهردار ساری با بیان اینکه مقرر شد طی خدمتی جدید برای پرداخت کرایه تاکسی، بستر کیوآرکد نیز فراهم شود، اضافه کرد: برای این امر شما نیاز به استفاده از گوشی هوشمند دارید که امروزه بیشتر مردم از این گوشی‌ها استفاده می‌کنند، پس از نصب اپلیکیشن مورد نظر و شارژ کیف پول، شما می‌توانید پس از هر بار سوار شدن در تاکسی و در هنگام پرداخت کرایه، وارد اپلیکیشن شوید و تصویر کیوآرکدی که در تاکسی نصب شده را توسط گوشی‌تان اسکن کنید.
رجبی ادامه داد: اعتقاد ما این است نوآوری پرداخت با کیوآرکد به مراتب بیشتر از سایر روش‌های پرداخت در حال فراگیر شدن است، این روش، سرمایه‌گذاری زیاد و نیروی انسانی چندانی نمی‌خواهد و علاوه بر آنلاین بودن، سرعت و ویژگی‌های دیگر آن سبب می‌شود تا به شکل فراگیرتری از این قابلیت بهره‌برداری کرد.
وی یادآور شد: سیستم پرداخت‌های خرد به تاکسی محدود نمی‌شود و در نظر داریم به دیگر صنوف هم تسری پیدا کند و حتماً باید از یک یا چند بانک به‌عنوان نماینده کمک بگیریم، این کار لزوماً متعلق به شهرداری نیست اما باید آن را آغاز کنیم، چون نقطه اعتماد، ما هستیم.
در ادامه یاسر قربانی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری گفت: استفاده از کیوآرکد برای پرداخت خرد در تاکسی‌ها از مدت‌ها پیش در شهرهای بزرگ مطرح است و قدم‌های جدی هم برای آن برداشته شد، کیوآرکد یک رمزینه ماتریسی دوبعدی است که به شکل چهارگوش‌های سیاه روی یک پس‌زمینه سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد و از طریق گوشی‌های هوشمند با اسکن کردن خوانده می‌شوند و می‌توان کرایه تاکسی را در کسری از ثانیه پرداخت کرد، کیوآرکد به شماره حساب بانکی راننده متصل است.
وی عنوان کرد: شهروندان باید اپلیکیشن مخصوص را روی گوشی خود نصب کنند و با شارژ کردن مبلغی دلخواه کرایه را پرداخت کنند، برای پرداخت کرایه باید کیوآرکد که معمولاً پشت صندلی جلو قرار دارد را با دوربین گوشی اسکن کنند، پس از نمایش مبلغ کرایه، با لمس یک گزینه، پول از حساب مسافر کسر و به حساب راننده واریز می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *